Kolej     |     Tramwaje     |     Metro     |     Mapa sieci trakcyjnej     |     Symulator tramwaju NGT6

Autor     |     Strona     |     Kontakt     |     Fotorelacje     |     Książka Gości    


Kolej

Powrót

Zagraniczne zespoły trakcyjne:

BOMBARDIER, STADLER, ADtranz GTW 2/6:

Spalinowe zespoły trakcyjne GTW 2/6 wprodukowane były na bazie jednostek GTW opracowanych w koncernie STADLER Rail AG przez w kooperacji:

- ADtranz, DaimlerChrysler Rail Systems AG - część elektryczna i wózki,

- BOMBARDIER Transportation, STADLER Bussnang AG - część mechaniczna,  946 627-7 (Ahlbeck Grezne)

  Tabliczka znamionowaPojazdy tej serii eksploatowane są przez UBB - Usedomer Bäderbahn GmbH (Uznamska Kolej Nadmorska), należacej do Federalnych Kolei Niemieckich (Deutsche Bahn AG) na trasach: Świnoujście Centrum przez Ahlbeck Grenze (granica PL - D), Zinnowitz, Züssow i Stralsund do Barth oraz od Zinnowitz do Peenemünde.

  Oznaczenie na pudle

  Schemat trasy
GTW 2/6 to jednostki trójczłonwe z członami skrajnymi pasażerskicmi i członem środkowym stanowiącym kompletny moduł napędowy z przejściem międzyczłonowym.

  Moduł napędowy między członami


Napęd realizowany jest przez układ spalinowo- elektryczny (przekładnia elektryczna) w którego skład wchodzą: wysokoprężny silnik MTU 12V 183 o mocy 550 kW, prądnica trójfazowego prądu zmiennego oraz elektryczne silniki trakcyjne (2 x 210 kW) z indywidualnym napędem osi w wózku pod modułem napędowym.
Pod każdym członem skrajnym znajduje się dwuosiowy wózek toczny. Wszystkie wózki posiadają pneumatyczne hamulce szynowe.

  Wózek toczny


Omawiane zespoły trakcyjne mogą kursować z prędkością maksymalną 120 km/h w trakcji ukrotnionej do trzech jednostek jednocześnie. Połączenie mechaniczne, elektryczne i pneumatyczne zapewniają automatyczne sprzęgi typu Scharfenberga.

  Sprzęg automatyczny międzyjednostkowy


Podłoga w wagonie jest obniżona na 70% długości. Poziom podłogi niskiej wynosi: 585mm, a podłogi wysokiej 1000 mm ponad głowkę szyny.
W związku z przystosowaniem wagonów do jazdy dwukierunkowej drzwi zlokalizowane są po obu stronach pudła w łącznej ilości czterech sztuk (po 2 na człon pasażerski).
Prześwit drzwiowy wynosi 1300mm.

  Drzwi odskoczno - przesuwne


Wagon może pomieścić 126 pasażerów na miejscach siedzących oraz 91 stojących. Ciekawostką jest fakt, że część siedzeń zlokalizowanych jest w układzie potrójnym. W omawianej serii pojazdów jest również miejsce dla osób z większym bagażem i rowerami.
Wnętrze pojazdu jest w pełni klimatyzowane oraz wyposażone w audiowizualny system informacji pasażerskiej oraz monitoring.

  Korytarz drzwiowy, siedzenia składane i wiatrołapy

  Przedział pasażerski i przejście przez moduł napędowy    - Producent: Bombardier, STADLER, ADtranz
    - Rodzaj: spalinowy zespół trakcyjny
    - Układ osi: 2' Bo 2'
    - Szerokość toru: 1435 mm
    - Wysokość: 3850 mm
    - Długość: 38660 mm
    - Średnica kół napędnych / tocznych: 860 mm / 680 mm
    - Szerokość: 3000 mm
    - Prędkość maksymalna: 120 km/h
    - Liczba miejsc siedzących: 126
    - Liczba miejsc stojących: 91
    - Niska podłoga: około 70%
    - Drzwi pasażerskie: odskoczno przesuwne z otwieraniem indywidualnymWięcej informacji o Kolei UBB (Uznamskiej Kolei Nadmorskiej) można znaleźć tutaj (dział fotorelacji).


Do początku stronyPowrót

Autor     |     Strona     |     Kontakt     |     Książka Gości    

©2004-2021 TRANSPORT SZYNOWY
www.transportszynowy.pl