Kolej     |     Tramwaje     |     Metro     |     Mapa sieci trakcyjnej     |     Symulator tramwaju NGT6

Autor     |     Strona     |     Kontakt     |     Fotorelacje     |     Książka Gości    


Autor

Witam!

Nazywam się Maciej Górowski. Z zawodu jestem projektantem w specjalności: projektowanie środków transportu - ergonomiczne projektowanie stanowisk pracy.
Mam 37 lat. Uważam się za osobę spokojną, trochę nieśmiałą z optymistycznym podejściem do życia - typowego indywidualistę i praktyka.

Kliknij aby powiększyć    
Z moją Żoną Madzią i Synem WojtusiemOd 2008 roku jestem pracownikiem Katedry Pojazdów Szynowych i Transportu (dawny: Instytut Pojazdów Szynowych) Politechniki Krakowskiej, gdzie prowadzę zajęcia dydaktyczne związane z projektowaniem i budową nowoczesnych pojazdów szynowych, realizuję projekty dla przemysłu oraz prace naukowo - badawcze.
W 2021 roku obroniłem przewód doktorski z zakresu projektowania kabin sterowniczych do pojazdów szynowych.

Kliknij aby powiększyć    
Podczas zajęć laboratoryjnych z budowy pojazdów szynowychOd 2010 roku pracuję równolegle w firmie NEWAG Nowy Sącz, w której obecnie pełnię funkcję Zastępcy Kierownika Działu Badań i Rozwoju.
W zespole projektowym grupy NEWAG projektuje i koordynuje projekty szynowych pojazdów pasażerskich i lokomotyw.

Kliknij aby powiększyć    
Pod pojazdem na hali produkcyjnejW ramach pracy zawodowej biorę czynny udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach dotyczących branży pojazdów szynowych w zakresie budowy i nowoczesnych rozwiązań projektowych oraz szkoleń.

Uzyskałem kilka nagród za rozwiązania w dziedzinie projektowania pojazdów szynowych w tym nagrodę zespołową w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków (2009) organizowanym przez CIOP i Ministerstwo Pracy a projekt zdalnie sterowanej lokomotywy spalinowej 6Dg. W 2010 roku zastrzeżony został w Urzędzie Patentowym RP wzór przemysłowy rodziny modułowych stanowisk maszynisty zaprojektowanych przeze mnie dla lokomotyw jednokabinowych.


Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć  

Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć  
Wybrane pojazdy, które współprojektowałemJestem pomysłodawcą i współtwórcą pierwszego w Polsce symulatora jazdy tramwajem z realistyczną kabiną w skali 1:1. Pełnię funkcję Głównego Instruktora w Zespole Instruktorskim KPSiT PK oraz jestem członkiem Grupy "Polskie Symulatory", która tworzy profesjonalne oprogramowanie do symulatorów pojazdów szynowych.

Od czerwca 2016 roku posiadam uprawnienia do prowadzenia tramwajów.

Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć  
Podczas jazdy tramwajamiTransport szynowy to moja pasja. Na szeroką skalę propaguję tematykę transportu szynowego i komunikacji zbiorowej. Poprzez niniejszą stronę internetową, pracę w branży pojazdów szynowych w tym dydaktykę, stworzony symulator oraz posiadane uprawnienia do prowadzenia tramwajów czynnie wpływam na przekonywanie do korzystania ze środków transportu masowego, wskazując zalety takiej komunikacji oraz prawidłowych i bezpiecznych zachowań względem pojazdów szynowych.
Dzięki realizowanym projektom i szkoleniom ma bezpośredni wpływ na stwarzanie optymalnych warunków pracy dla prowadzących pojazdy szynowe.

Jestem współautorem i opiekunem uruchomionej w 2017 roku innowacyjnej, dualnej specjalności kształcenia kadry inżynierskiej o nazwie "Inżynieria Pojazdów Szynowych", która powstała pod patronatem firmy NEWAG.W ramach pracy zawodowej współpracuję z wiodącymi firmami krajowymi i zagranicznymi w zakresie projektowania i konfiguracji wyposażenia pojazdów szynowych, instytutami naukowo - badawczymi, jednostkami certyfikacyjnymi i homologacyjnymi oraz przewoźnikami kolejowymi i miejskimi.

Transport zbiorowy jest moją pasją od dziecka. Zawsze przywiązywałem dużą wagę do tej tematyki. Jako mały chłopiec przejeżdżając przez przejazd kolejowy zawsze marzyłem o tym, aby zapory opadły i bym mógł zobaczyć przejeżdżający pociąg.
Lubiłem przebywać na dworcach i jak chyba każde dziecko marzyłem, by móc przejechać się w kabinie maszynisty, czy też motorniczego.
Moje marzenia z dzieciństwa się spełniły gdy na poważnie zająłem się tematyką transportu szynowego - połączyłem pasję z pracą zawodową.

Moją pasję podziela również mój syn, którego ulubionymi zabawkami są: tramwaj, pociąg i autobus - zabawki te sam sobie wybrał spośród wielu :-)


Zapraszam również do obejrzenia zdjęć mojej makiety kolejowej w skali H0.

Kliknij aby powiększyć  Makieta - stacja "Rakoczkowo"Dziękuję za odwiedziny i zapraszam do przeglądania strony. Mam nadzieję, że informacje tu zawarte poszerzą Państwa informacje na temat kolei, tramwajów i metra.


                                                Maciej Górowski - autor


Stronę dedykuję moim Rodzicom, mojej Żonie Madzi i synowi Wojtusiowi.

Kliknij aby powiększyć    Kliknij aby powiększyć    Kliknij aby powiększyć   

Kliknij aby powiększyć    Kliknij aby powiększyć    Kliknij aby powiększyć 

Kliknij aby powiększyć    Kliknij aby powiększyć    Kliknij aby powiększyć 


Do początku stronyStrona główna

Autor     |     Strona     |     Kontakt     |     Książka Gości    

©2004-2021 TRANSPORT SZYNOWY
www.transportszynowy.pl